V našej širokej ponuke nájdete aj kvalitné bicykle značky Merida. Sme certifikovaným lokálnym predajcom značky Merida. Môžete nás nájsť aj na stránke www.merida-bikes.com

merida

Merida je taiwanská značka bicyklov, ktorá konkuruje nejednému výrobcovi. Celý dizajn a vývoj bicyklov sa vykonáva v Európe. Zmysel pre detail a precízne prepracovanie každého jedného modelu, je charakteristickou vlastnosťou tejto značky. 

Všetky bicykle a doplnky od spoločnosti Merida sú vyrábané ručne, čo sa podpíše na vysokej kvalite. Pred tým ako sa bicykel dostane na našu lokálnu prevádzku je kompletne otestovaný. Merida spolupracuje so špičkovými externými testovacími laboratóriami. Je gigant v cyklo priemysle a spolupracuje s ďalším gigantom Shimano na vývoji e-pohonov (každý nový e-pohon Shimano sa prezentuje na bicykli Merida). Vyrába rámy viacerým globálnym výrobcom bicyklov, napr. Specialized, v ktorom má takmer polovičný podiel, a preto značka Merida nie je na americkom trhu. 

Merida má najúspešnejší MTB tím v histórii, je sponzorom a dodávateľom bicyklov pre profesionálny cestný tím Bahrain (niekdajšie Lampre), ale aj kontinentálny tím Dukla Banská Bystrica.

Na našom e-shope nájdete nielen bicykle značky Merida, ale taktiež aj prilby, oblečenie pre cyklistov a rôzne komponenty. Môžete si vybrať rôzne rámy na bicykel, sedlovky, blatníky, vidlice a ďalšie náhradné diely a doplnky. Čo sa týka bicyklov, ponúkame horské, cestné, krosové a taktiež aj elektrobicykle. 

Mnoho profesionálnych cyklistov zdoláva preteky práve s bicyklami značky Merida. V roku 2019 na Tour de France si väčšina pretekárov vybrala model Scultura. Medzi ponúkanými modelmi bol aj model Reacto. Väčšina sa však rozhodla pre Sculturu. Majster sveta v časovke, Rohan Dennis taktiež vsadil na tento model. Napokon však musel z Tour de France 2019 odstúpiť.  

Ak hľadáte ten najlepší elektrobicykel, rozhodne odporúčame model eONE-SIXTY. eONE-SIXTY 10K s motorom EP8 (Steps 8000 je starší model) získal viacero ocenení, ktoré si môžete pozrieť na tomto odkaze: https://www.merida-bikes.com/sk-sk/news/detail/721/Ocenenie+%27Best+of+2021%27+pre+eONE-SIXTY+10k. Rám je vyrobený z karbónového hlavného trojuholníka a zadná stavba pozostáva z hliníkovej zliatiny. S týmto špičkovým elektrobicyklom vyjdete každý kopec a cesta dole bude maximálne adrenalínová. 

                                                         

                                              

Do cyklistickej výbavy sa určite oplatí investovať. Tieto ručne vyrábané rámy Vám budú slúžiť dlhé roky a Vy sa tak môžete tešiť z komfortnej jazdy po celý deň.