Často si kladiete otázku, akú značku bicykla si kúpiť? Vybrali sme pre Vás tipy na najlepšie značky bicyklov, v ktorých nájdete bicykle strednej a vyššej triedy. Všetky značky bicyklov pochádzajú od prvotriednych výrobcov, ktorí kladú dôraz na vysokú kvalitu a precízne spracovanie. V súčasnosti existuje na trhu mnoho kategórií a modelov bicyklov, od mestských bicyklov až po horské bicykle a elektrobicykle. 

Výber bicykla je pre mnohých ľudí náročný, hlavne pre začiatočníkov, ktorí sa až tak v cyklistike nevedia orientovať. Kúpa bicykla je veľká investícia, a preto by ste sa mali rozhodovať hlavne na základe Vašich skúseností s jazdením, terénu, v ktorom plánujete jazdiť, ale taktiež aj na type Vašej postavy. Pokiaľ neviete aká veľkosť bicykla je pre Vás správna, prečítajte si náš článok Ako vybrať správnu veľkosť bicykla. 

V našom teste sa zameriavame na drahšie, ale aj lacnejšie značky bicyklov, ktoré sú cenovo dostupné pre väčšinu ľudí. V ponuke máme 2 špičkové značky bicyklov, Merida a Stevens. Strednú triedu zastupujú značky Dema, Leader Fox, United a Kross.

  • Merida 

Merida je taiwanská značka bicyklov, ktorá dominuje vysokou kvalitou, pretože všetky bicykle sú vyrábané ručne. Patria k vyššiemu nadpriemeru, ktoré si často vyberajú aj profesionálni cyklisti. Náš e-shop patrí k certifikovaným predajcom značky Merida. Vybrať si môžete z rôznych typov a modelov, rovnako ako klasické bicykle u nás nájdete aj elektrobicykle Merida.

Táto spoločnosť je jednoznačný líder na trhu v robotickom zváraní hliníka, a preto sú spoje rámov extra hladké. 

  • Leader Fox

Česká značka Leader Fox vyrába kvalitné bicykle a elektrobicykle priamo v Českých Budejoviciach. Z ich dielne pochádzajú najmä horské, crossové a trekingové bicykle. Rámy tejto značky pochádzajú z Ázie. Celý proces návrhu, montáže a lakovania však prebieha priamo v Českých Budejoviciach. Vďaka svojej kvalite značka Leader Fox dobyla aj západný trh. Na našom e-shope nájdete bicykle Leader Fox už od 399€. 

  • Kross

Poľský výrobca bicyklov Kross vyrába predovšetkým rámy na bicykle a samotné bicykle už od roku 1990. S bicyklami od spoločnosti Kross zdoláte aj najťažšie preteky a terény. V roku 2006 nastala revolúcia značky Kross. Práve v tomto roku spoločnosť predstavila širokú ponuku bicyklov, ako napríklad horské, mestské, krossové, cestné a detské bicykle. Značka Kross má profesionálny MTB tím. V roku 2017 odkúpili holandskú značku bicyklov a otvorili svoju fabriku na výrobu karbónových rámov. V našej ponuke nájdete najmä trekingové bicykle značky Kross, ktorých cena sa pohybuje okolo 400€. 

  • Dema

Najstaršia slovenská značka bicyklov, ktorú ocenila americká spoločnosť FSA za Best Service Center. Získali viackrát ocenenie Slovak Superbrands Award. Okrem výroby bicyklov podporujú cyklo infraštruktúru, napr. rozvoj bike parku v Kálnici, v čase, keď nebol taký veľký dopyt po bicykloch a bike parkoch.

  • Stevens

Stevens je nemecká spoločnosť, ktorá vyrába bicykle. Vývoj, dizajn, testovanie a skladanie bicyklov je zväčša na domácom území, v Nemecku. Stevens je nepatrne drahší od Meridy (predsa nie je možné, aby v rovnakej kvalite bol nemecký produkt cenovo rovný alebo lacnejší). Na tejto nemeckej značke pretekali mená ako P. Sagan, M.V. Poel, S. Cant, A. Worst a mnoho ďalších.

  • United

United je najväčšia cyklistická spoločnosť v Indonézií. Práve táto značka sa v strednej Európe dostáva do popredia hlavne vďaka cene a hladkým zvarom AL rámov, ktoré vyzerajú ako karbónové.

V súčasnosti je na trhu už mnoho značiek, no vždy je potrebné bicykel vyberať na základe požadovaných parametrov a komponentov, veľkosti, jazdných schopností a rovnako aj finančného rozpočtu. Kúpa nového bicykla si totiž vyžaduje prieskum. Nie je na škodu nechať si poradiť od odborníkov, a práve preto sme tu pre Vás! Radi Vám pomôžeme s výberom bicykla, pretože spokojnosť klienta je u nás vždy na prvom mieste.