• -10,10 €
Plášť MAXXIS Assegai 29 x 2,50 WT kevlar EXO TR DC
search
  • Plášť MAXXIS Assegai 29 x 2,50 WT kevlar EXO TR DC

Plášť MAXXIS Assegai 29 x 2,50 WT kevlar EXO TR DC

52,00 €
41,90 € Zľava 10,10 €
S DPH

Plášť MAXXIS Assegai 29 x 2,50 WT kevlar EXO TR DC

Množstvo

Nový plášť pod názvom Assegai. Na vývoji nového dezénu spolupracoval dokonca aj Greg Minnaar, trojnásobný majster sveta, trojnásobný celkový víťaz svetového pohára a legenda tohto športu.

"Mojou predstavou bolo navrhnúť plášť, v ktorom sa premietnu ikonické dezény značky Maxxis," hovorí Greg Minnaar."Začal som v strede vzorky v kombinácii Minion DHF a Minion DHR II. Dôvodom bolo, že DHF sa dobre odvaľuje a dáva istotu na tvrdom podklade, zákrutách, mokrých koreňoch a kameňoch. DHR II pridal rýchlosť a agresivitu pri brzdení.

Neskôr sme pridali extra zuby, aby sme získali lepší prejav kolesa pri zaťažení a konzistentný pocit až k bočným výstupkom. Nemôžem ani opomenúť môj obľúbený plášť -Hgh Roller. Spolu s odborníkmi z Maxxisu sme vytvorili prepracované bočné výstupky, ktoré majú veľmi podobnú charakteristiku ako originál. Ale s novou podporou sú vynikajúce pri rezaní zákrut na plochom podklade.

Nakoniec som zobral výšku dezénu z Shorty. Nakoľko sú výstupky dobre podopreté môže sa dodatočná výška zahryznúť do podkladu pri suchých a prašných podmienkach."

- EXO - ochrana bočníc plášťa proti prerezaniu alebo prerazeniu

- Dual Compound - tvrdšia stredová zmes (62a) zaisťuje nízky valivý odpor s pomalým opotrebením, zatiaľ čo mäkkšia zmes (57a) použitá na bokoch ponúka výbornú bočnú tvarovateľnosť a skvelú priľnavosť plášťa v zákrutách, či už pri daždi alebo za sucha

- WIDE TRAIL (WT) - tvar plášťa je optimalizovaný pre použitie na ráfik s vnútornou šírkou 30-35mm

- Kord s hustotou vlákien 60TPI

- Tubeless ready kevlarová skladacia pätka

- Maximálny doporučený tlak 50 PSI/3.5 baru

- Hmotnosť 1075g

380863
1 ks